Fejleszd a német nyelvtudásodat online oldalak segítségével!

Korábban már bemutattam néhány online módszert az angoltanulás kiegészítésére, de vajon mi a helyzet a német nyelvvel?  A Tanulást segítő online oldalak az angol tudásod fejlesztéséhez című írásomban található szótároldalas, kvízes és beszélgetős oldalakat bátran ajánlom, hiszen ezek többsége német nyelven is elérhető! Most pedig nézzük meg, milyen további lehetőségeket kínál az internet a német nyelvtanulók számára!  
 
 1. Tanulótárs
Vannak olyan weboldalak, ahol lehetőségünk nyílik rá, hogy anyanyelvi tudású emberekkel beszélgessünk online. Ezek közül párat bemutattam a fent említett bejegyzésben, de most kiemelnék egy remek oldalt. Ez a Goethe Intézet saját fejlesztése. Ezen a felületen egy gyors, ingyenes regisztráció után máris belecsöppenünk egy olyan német anyanyelvi közösségbe, ahol németül chatelhetünk másokkal, találhatunk magunknak tanulópartnert, de akár játékok segítségével is tanulhatunk.  goo.gl/vEQOKu
 

2. Szövegértés

Rendszeresen javasoljuk a nálunk tanuló felnőtteknek, akár az angol akár a német tagozaton, hogy alapfokú tudásszinttől érdemes filmeket a célnyelven, azaz eredeti hanggal és felirattal néznie. Aki a  Hello English nyelviskolában tanul, kommunikációs óráinkon rendszeresen gyakorol szövegértési feladatokon keresztűl is!  További segítséget adhat otthonra, az alábbi videóválogatás. Sokféle élethelyzetet, szituációt megismerhetünk különböző szereplőkkel, ráadásul mindezt németül feliratozva. goo.gl/nf18bP

 
3. Szótanuló alkalmazások
Az alábbi program segítségével saját szótárt hozhatunk létre, amelyet folyamatosan frissíthetünk is új szavakkal. Ebben is nagy segítségünkre van a program által javasolt lista, de felvehetünk mi is új szavakat a szótárunkba. Ráadásul az alkalmazás képes különböző szinteken és módokon gyakoroltatni velünk a szavakat. Okostelefonunkra felrakva a nap bármely szakában tudunk gyakorolni hasznossá téve a várakozással vagy pihenéssel töltött időt. agyon hasznos, érdemes kipróbálni.
Androidos verzió erről a linkről érhető el: goo.gl/DU7YnZ
Természetesen iPhone verzió is létezik, letölthető itt: goo.gl/AAfXcA
 
4. Névelőpárosító
A német nyelvben talán az egyik legnehezebb témakör a névelők. Ezek tanulására készült egy nagyon egyszerű program, amellyel online, de akár okostelefonra letöltve is gyakorolhatjuk az egyes szavak névelőit. goo.gl/usN7NI
 
5. Kalandjáték
Talán nem mondok újat azzal, hogy játszva mindent könnyebb megtanulni! Az alábbi oldalon egy gyönyörűen kivitelezett komplex játék által ismerhetünk meg új szavakat és kifejezéseket. A játék indításakor a német helyett akár más induló nyelvet is választhatunk, így azoknak kimondottan jó gyakorlást kínál a program, akik németül még alig, de egy másik nyelven már középfokon beszélnek. goo.gl/YAgY1h
 
6. Hétköznapi szituációk
A Lingohut segítségével számtalan, a hétköznapok során elengedhetetlen témakör alapkifejezéseit és mondatait gyakorolhatjuk, megtanulva a helyes kiejtést is.  goo.gl/Mtyscq
 
7. Kultúraismeret
Amikor nyelvet tanulunk, nemcsak magával a nyelvvel ismerkedünk, hanem célszerű a kultúrával is. Az alapfokú szinttől felfelé már a nyelvvizsgán is elvárás, hogy a nyelvtudás mellett ismerjük az adott kultúra szokásait és történelmét. Ezek gyakorlására ajánlom az alábbi kvízeket, amelyek segítségével szélesíthetjük a szövegértelmezési készségeink mellett a német kulturális tudásunkat is! 
 
Akár a Hello English nyelviskolában tanulsz németűl, akár máshol jársz nyelvtanfolyamra, a fenti weboldalak sokat segíthetnek a tanulásban és gyakorlásban. Természetesen rengeteg online elérhető, tanulást segítő alkalmazás, program vagy oldal létezik, amíg nem fedezed fel a neked megfelelőket, ezekkel addig is elindulhatsz, akár azonnal. Spórolj időt, hisz elvégeztem helyetted a linkgyűjtés első fázisát. Sikeres német nyelvtanulást. 
 
 
Ez a bejegyzés a nyelvtanfolyam nyelviskola témakörhöz tartozik.

Angol, Német Nyelvtanítás Székesfehérváron – kockázatmentes próbatanfolyammal.

Írd meg a saját órarendedet és tanulj a saját tempódban!

Tanultál már angolt vagy németet?

Díjmentesen felmérjük a tudásszinted.

Még nem tanultál angolul vagy németül?

Próbálj ki minket kockázatmentesen- 3 hét, 16 nyelvóra- 100%-os pénzvisszafizetési garanciával!

Érdekelnek a részletek? Akkor töltsd ki az alábbi mezőket és 24 órán belül visszahívunk.

Tesztelj minket próbatanfolyamunkon!

Töltsd ki az alábbi űrlapot, és munkanapokon 24 órán belül visszahívunk téged, hogy megbeszéljünk egy neked megfelelő időpontot.