v
i
s
s
z
a
h
í
v
á
s
t

k
é
r
e
k
×

Angol, Német Nyelvtanítás Székesfehérváron – kockázatmentes próbatanfolyammal.
Írd meg a saját órarendedet és tanulj a saját tempódban!

Tanultál már angolt vagy németet? Díjmentesen felmérjük a tudásszinted.
Még nem tanultál angolul vagy németül?
Próbálj ki minket kockázatmentesen- 3 hét, 16 nyelvóra- 100%-os pénzvisszafizetési garanciával!
Érdekelnek a részletek? Akkor töltsd ki az alábbi mezőket és 24 órán belül visszahívunk.

Válaszd ki, mire van szükséged:
 
Neved:
 
Telefonszámod:
 
(A *-gal megjelölt mezők kitöltése kötelező!)

Blog

Haladj a korral, német nyelvtanuló alkalmazások

Olyan rohamosan fejlődik világunk és a használt eszközök köre, hogy ma már például mobil- és okostelefonjaink segítségével is fejleszthetjük nyelvtudásunkat. 
Méghozzá igen egyszerűen. A rendelkezésre álló mobilalkalmazások sorának többsége könnyen kezelhető, interaktív és nem ritkán még szórakoztató is – nem is beszélve arról, hogy ilyenformán tulajdonképpen mindig a „kezünk ügyében” lesz a tudásanyag.
 Mostani bejegyzésemben olyan applikációkat mutatok, amely hasznos segítség lehet a német nyelv elsajátításában!
 
Duolingo
A Duolingo továbbra is a nyelvtanulást célzó applikációk királya, hiszen a legelterjedtebb ilyen típusú alkalmazás, amely nagyban köszönhető barátságos és dekoratív dizájnjának, egyszerű használhatóságának és működési elvének, amelynek hála a felhasználó valóban sikerként könyvelheti el a tanulást. A program teljesen ingyenes, illetve magyar nyelvű felülettel is rendelkezik – ez azoknak hasznos, akik úgymond a nulláról szeretnék elkezdeni az ismerkedést egy bizonyos nyelvvel, így például a némettel is. Az oldal innen elérhető: goo.gl/1Hr1pt  Regisztráció után válaszd ki a német nyelvet, a tudásszinted és már használhatod is.
 
Anki
Az Anki nemcsak a nyelvtanuláshoz, de sok más tudományterületben alkalmazott információ elsajátításához is igen hasznos alkalmazás, összefoglalva egy tanulást segítő memoriterprogram. Ami a nyelveket illeti, az Anki használatával szavakat tanulhatunk és ismételhetünk át – az alkalmazás az úgynevezett „spaced repetition” elvére épül, amely azt jelenti, hogy a megtanult szavak nehézségi fokához mérten gyakoroltatja a felhasználóval az elviekben már megszerzett szókincsbeli tudást. Ha könnyűnek ítéljük az adott szó memorizálását, a program csak 2 hét múlva eleveníti fel nekünk, ha közepesen nehéznek, akkor 1 hét múlva, ha nehéznek, napokon belül – így elősegítve, hogy könnyebben beépüljenek. Itt lehet a programot elérni: goo.gl/g6QylE
A beállításoknál tudod átállítani a menü nyelvét magyarra, azonban ne lepődj meg, ha találkozol angol részekkel, mert nem teljes még a fordítás. 
 
Babbel
A Babbel egy modern, egyszerű, de komplexnek mondható nyelvtanuló program, amely rendelkezik szókincsfejlesztő, nyelvtani, valamint a helyes kiejtést segítő, beszédfelismerő komponenssel is. Az alkalmazás az aktuálisan elsajátított tudást adott időközönként újra átismételteti a felhasználóval, hogy biztosítsa annak hosszú távú megjegyzését. Fontos, hogy nincs magyar nyelvű változata, bár kezelése egyszerű, de nehézséget okozhat, ha nem tudsz angolul. itt tudod elérni: goo.gl/RDWr2a
 
Memrise
A Memrise szintén igen népszerű a nyelvtanuló applikációk körében, ugyanis egészen elképesztő mennyiségű kurzust és modult ajánl fel a nyelvtanuláshoz, amelyet a program felhasználói tölthetnek fel – de aggodalomra semmi ok, a felhasználók között szerepel például a Cambridge Egyetem is. Könnyen kezelhető, de szintén nincs magyar nyelvű verziója jelenleg. goo.gl/PqahRJ
 
 iStart German
Az iStartGerman egy kezdőknek szóló, német nyelvet tanító alkalmazás, amely összesen 21 leckéből áll a német ábécétől kezdve egészen odáig, hogy a „tanfolyam” sikeres befejeztével már társalgási szinten beszélhetjük a nyelvet. Hátránya, hogy maga a felület angol nyelvű, így a használathoz szükség van angol nyelvtudásra, de ha az angolhoz szívesen szereznénk még egy kis alapfokú németet is, nem rossz választás!  goo.gl/jN4QFF
 
LiveMocha
A LiveMocha egy nagyon is pozitív kezdeményezés, ugyanis összeköti a nyelvtanulás szándékát a segítségnyújtás szándékával: tulajdonképpen egy közösség, amelyben a biztos nyelvtudású (vagy anyanyelvi) beszélők segítenek azoknak, akik a tanulás fázisában vannak. Ami igazán érdekes, az az, hogy az „oktató” tagjai a közösségnek munkájukért szintén nyelvleckéket kapnak – az általuk kiválasztott nyelvből, tehát valójában ők is fejlesztik saját magukat. A leckék általában egy videóanyaggal kezdődnek, amelyet a szó- vagy írásbeli feladatok illetve szókártyák követnek. A kitöltött feladatokat más felhasználók ellenőrzik, így tényleg egy hatalmas tanulóközösségről van szó. A LiveMochán rengeteg más nyelv mellett magyarul is lehet tanulni, így mi is besegíthetünk azoknak, akiknek a mi anyanyelvünkre esett a választásuk. Mindenképpen érdemes körülnézni: goo.gl/OR2NT
 
Busuu
A Busuu igazi veterán, ha nyelvtanulásra kerül a sor, hiszen az applikáció megszületése előtt már jelen volt a webes piacon. Magas színvonalú oktatást és leckéket kínál, így segítségével akár teljesen önállóan is lehetséges szert tenni egy viszonylag biztos és gazdag tudásra. Hátránya, hogy ez a program sem rendelkezik magyar nyelvű felülettel.
 
DeutschAkademie
A DeutschAkademie egy hagyományosabb, tankönyvgűbb program, amellyel a nyelvi szintünknek megfelelően (A1-C1) végezhetünk német nyelvtanulási gyakorlatokat, köztük nyelvtani, szövegértési feladatokkal, valamint külön letölthető online kurzusokkkal. goo.gl/QRgTuU
 
Brainscape igeragozó program
A Brainscape appját azoknak ajánlom, akiknek a német nyelvben a ragozás jelent különös nehézséget – senkit nem hibáztatok, hiszen nem könnyű! Az alkalmazás tanulókártyák segítségével igyekszik elérni, hogy a leggyakrabban használt német igék ragozását tökéletesen elsajátítsuk. A(z angol nyelvű) programban 275 db különböző ige szerepel.
 
Remélem, szerepelt a felsorolásban olyan alkalmazás, amely elnyerte a tetszésedet, és valóban hozzásegít a gyorsabb, hatékonyabb, játékosabb nyelvtanuláshoz. Sok sikert!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ez a bejegyzés a német nyelvtanfolyam témakörhöz tartozik.
 
2016. január 13.