v
i
s
s
z
a
h
í
v
á
s
t

k
é
r
e
k
×

Angol, Német Nyelvtanítás Székesfehérváron – kockázatmentes próbatanfolyammal.
Írd meg a saját órarendedet és tanulj a saját tempódban!

Tanultál már angolt vagy németet? Díjmentesen felmérjük a tudásszinted.
Még nem tanultál angolul vagy németül?
Próbálj ki minket kockázatmentesen- 3 hét, 16 nyelvóra- 100%-os pénzvisszafizetési garanciával!
Érdekelnek a részletek? Akkor töltsd ki az alábbi mezőket és 24 órán belül visszahívunk.

Válaszd ki, mire van szükséged:
 
Neved:
 
Telefonszámod:
 
(A *-gal megjelölt mezők kitöltése kötelező!)

Blog

Fejleszd tökélyre szövegértésed német nyelvből

Akár nyelvvizsga, érettségi vagy egyéb megmérettetés (dolgozat, OKTV) előtt állsz, az önálló felkészülés elengedhetetlen. 

Néha viszont előfordulhat, hogy a rendelkezésedre álló gyakorlatok, feladatok nem elegendőek, esetleg szeretnél még alaposabb munkát végezni. Ilyenkor remek segítséget nyújtanak az interneten is fellelhető felkészítő oldalak vagy gyakorlatsorok – ezekből mutatok most néhányat annak érdekében, hogy minél jobban teljesíts a német nyelv szövegértésében.

Sok jó egy helyen
A Deutsch Lerner Online felülete máris remek kiindulópont lehet: több külső oldalra linkel, illetve mutatja be azokat annak megfelelően, hogy milyen típusú gyakorlatokat tartalmaznak, valamint hogy milyen tudásszinttel ajánlott meglátogatni ezeket. Így tehát már egyetlen oldallal változatos lehetőségekhez juthatsz, könnyű navigációval és jó kihasználhatósággal: goo.gl/oyfj3E
 
A saját szintednek megfelelően
A Mein Deutschbuch oldalain a saját szintednek megfelelően, vagy ahhoz mérten, milyen típusú nyelvvizsgára készülsz, választhatod ki a szövegértési feladatsorokat – a gyakorlatok alapjául szolgáló szövegek után különböző típusú feladatok várnak, amelyek között van igaz-hamis, feleletválasztós valamint kerek válaszokat igénylő is: goo.gl/W1FLWQ
 
Változatos feladatok
A Deutsch Portal oldalain található szövegértési feladatsorok között témamegjelölés szerint válogathatsz, ezek között akadnak változó hosszúságú és változatos témavilágú szövegek. Egyes feladatlapok akár műveltségre vonatkozó és hagyatkozó kérdéseket is tartalmazhatnak, s általánosságban elmondható, hogy Németország nevezetességeiről, kultúrájáról, helyszíneiről, a német államról szólnak: goo.gl/XqvYmB
 
Sokféle szöveg, barátságos felület
A Deutschdrang oldalát egy német anyanyelvű nyelvtanár hozta létre annak érdekében, hogy minél többen szerethessék meg a német nyelvet és kultúrát, ám leginkább nyelvtanulást célzó vagy segítő tartalmakat találunk a szájton. A szövegértéshez tartozó blokkban a kezdő-középhaladó szintet találod, ám egy egyszerű link segítségével eljuthatsz a haladó szintűeknek szóló szövegekhez is. Ezek egyébként sokszínűek, jó néhányuk esetében jelölve van, hogy tartozik-e hozzájuk megoldandó feladatlap: goo.gl/U9zj3u
 
- A teljes körű nyelvtanulási segédlet
A Deutsch als Fremdsprache oldalain rengetegféle feladatot és gyakorlatot találsz, ideális minden német nyelvtanuló számára. Szövegértési feladatok nem csak az ide vonatkozó menüpont alatt találhatók, érdemes átböngészni a többi aloldalt is. Hátránya, hogy nem kerültek a nyelvi szintek megjelölésre, de a feladatlapok gyors szemlézésével könnyen kiderül, hogy melyik illik a saját nehézségi fokodhoz: goo.gl/gejCjN
 
Egyszerű és érthető választási lehetőségek
A Ralf Kinas honlapja szintén egy átfogó, nyelvtanulást segítő portál, amelyen egyebek mellett néhány szövegértési feladatsor is fellelhető. Könnyen választhatsz a témák közül, a címekre történő kattintás után pedig a szövegeket találod, amiket feleletválasztós kérdések követnek: goo.gl/hYLE1r
 
11 szöveg gyakorláshoz
A portói nyelviskola aloldala 11 német nyelvű szöveget kínál fel a szövegértés, illetve a szövegértési feladatok elvégzésének gyakorlásához. Felépítése rendkívül egyszerű, a választott témára klikkelve máris a szöveget olvashatod, illetve a hozzá tartozó, az értés sikerességét mérő rövid feladatokat, kérdéseket: goo.gl/30y3DJ
 
Rövid szövegek alapos feladatokkal
 
A Mittelschulvolbereitung oldalán rövid szövegek gazdag választéka vár, a német nyelvi kompetenciáidat a feladatlapon szereplő gyakorlatok segítségével mérheted fel. Vannak hosszabb, történeteket felvonultató szövegértési feladatok is, amelyek rendszerint igaz-hamis, feleletválasztó vagy szöveg kiegészítő gyakorlatokat tartalmaznak.
 
Magyar oldal német nyelvű feladatokkal
A Sulinet adatbázisa is tartalmaz néhány feladatot, amellyel a német nyelvű olvasott szöveg értésére irányuló képességedet fejlesztheted, és természetesen itt is próbára teheted ügyességed néhány egyszerű feladattal. A német nyelv főoldalán böngészve egyébként rengeteg más érdekes információt és gyakorlatot is találsz: goo.gl/xGlba2
 
Természetesen a fenti oldalakon kívül is rengeteg hasznos szájtot találhatsz. Igyekeztem összeszedni közülük a könnyen kezelhető, hasznos odalakat, amikkel érdemes elkezdened a német szövegértésed fejlesztését. Ha ezeket átnézted, használtad és további fejlesztésre vágysz, nyugodtan keresgélj az interneten. Addig is sok sikert!
 
 
 
 További hasznos oldalakat gyűjtöttem össze menetközben. Ezeket a Facebook új szolgáltatásában, a "Jegyzetek" feületén tettem közzé. Ide kattintva el tudod érni: goo.gl/gfTAIj
Használd azokat is. Sok sikert!
 
 
 
 
 
 
 
Ez a bejegyzés a német nyelvtanfolyam témakörhöz tartozik. 
 
2015. november 16.